دانلود قالب های آماده

برای چاپ پاکت ، فولدر و یا ساک خرید که نیاز به برش خاص وجود دارد از قالب چوبی که روی آن تیغ و یا خط تا نصب شده استفاده میشود . ساخت قالب علاوه بر تحمیل هزینه اضافی امکان انجام کار فوری را به چاپخانه نمیدهد . بنابراین چاپخانه قالب هایی که استفاده از آنها بسیار رایج بوده مانند : پاکت نامه ، فولدر ، ساک خرید ، پاکت آزمایشگاه ، جعبه ساندویچ و همبر و پاکت های بیرون بر غذا را تهیه کرده و  خدمت عزیزان قرار می دهد . در این صورت هم هزینه نهایی کاهش یافته و هم امکان تحویل فوری ، وجود خواهد داشت .

Steel Rule Die Using Birch Die Board Terrene Inc DSC03476 website

نکاتی که باید بدانید ....

قبل از قالب سازی و قالب زنی حتما خوانده شود

  • حتما حتما حتما !!! حاشیه برش رعایت شود . حاشیه برش چیه؟

حاشیه برش یا حاشیه امن به قسمتی از تصویر که بعد از تیغ برش قرار میگیره گفته میشه . واسه چیه؟ برای اینکه اگر به هر دلیلی خطای چند میلیمتری توی قالب زنی به وجود آمد قسمت سفید کاغذ یا مقوا توی کار دیده نشه

  • چند میلیمتر برای حاشیه امن نیازه ؟

معمولا 3 میلیمتر کافی هست .

  • به جز طراحی به تولید هم دقت کنید

این حرف یعنی چی؟ یعنی اینکه وقتی کاری را طراحی میکنید ( مخصوصا جعبه محصول ) اندازه را با تولید کننده محصول چک کنید . ممکنه تولید کننده جعبه بزرگتری داشته باشه و قرار هست کار درون اون جعبه قرار بگیره و بعد از آن ، زنجیره توزیع ( ماشین حمل بار ) جعبه ها را حمل و پخش بکنه . حالا فکر کنید بخاطر مثلا یک سانتیمتر اضافه محصول کمتری توی جعبه بزرگتر جا بگیره و از اون بدتر ماشین بیشتری برای حمل آنها نیاز باشه .

  • قبل از طراحی با چاپخانه مشورت کنید

چرا باید مشورت کنیم ؟ دلیلش تقریبا مثل دلیل ذکر شده در بالاست . ممکنه کاری طراحی بشه و سایز آنقدر نامتعارف باشه که تمام کاغذ پرت بشه . بهتر این که قبل از طراحی اندازه ها با چاپخانه چک و بعد طراحی رو شروع کنید تا وقت و انرژی کمتری صرف کنید .

  • نوشته ها را از تیغ برش فاصله دهید
راهنمای حاشیه امن برای قالب زنی و جلوگیری از خطا